KIRŞEHİR İL MEM ARGE

"Yabancılara Türkçe Öğretim Metotları Eğitimi" Başvuruları

"Yabancılara Türkçe Öğretim Metotları Eğitimi" Başvuruları

 

 Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yabancı uyruklu öğrencilerin bulunduğu okullarda eğitim veren SINIF ÖĞRETMENİ, TÜRKÇE ÖĞRETMENİ VE EDEBİYAT ÖĞRETMENLERİNE yönelik "Yabancılara Türkçe Öğretim Metotları" eğitimi verilmesi amacıyla hazırlanan teknik destek başvurusu AHİKA Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye layık bulunmuştur.

Verilecek eğitim ile yabancı öğrencilerin eğitim sistemimize daha hızlı adapte olabilmesini sağlamak amaçlanmaktadır. Yapılan başvuru ile Sınıf Öğretmeni, Türkçe Öğretmeni ve Edebiyat Öğretmenlerine yönelik bilmedikleri bir teknik gerektiren Yabancılara Türkçe Öğretme konusunda eğitim verilecektir. Eğitim alan bu öğretmenler yabancı öğrencilere eğitim verdiklerinde bu öğrencilerin hayat kalitesinin artmasının yanı sıra aynı okulda eğitim aldıkları Türk ve diğer yabancı öğrenciler ile iletişimleri artacaktır.

Bu amaçla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi TÖMER’den 50 saatlik "Yabancılara Türkçe Öğretim Metotları" eğitimi verilecektir. Okullarımızda bulunan Sınıf Öğretmeni, Türkçe Öğretmeni ve Edebiyat Öğretmenlerinin aşağıdaki linkten bilgilerini girmeleri beklenmektedir.

Eğitim yeri:     Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi TÖMER

Eğitim tarihi:   7-13 Ocak 2019 TÖMER’de Günlük 6 saat Teorik Eğitim 14-15 Ocak 2018 Okullarda Pratik Eğitim 

 

ONLINE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yenice Mah.182.Sok.No2 KIRŞEHİR - 03862135150

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.